הכוונה בתהליך חיפוש עבודה:
  • הכנה לראיון
  • כתיבה ועריכת קורות חיים
  • בניית אבני דרך לאופן חיפוש העבודה הנכון ביותר עבורך מתוך מגוון האפשרויות הקיימות בשוק
בחירת תחום לימודים בהתאם לכישורים וצרכי השוק:
  • אבחון כישורים ויכולות
  • פרישת אפשרויות הלימוד לפי תחומים שונים במגוון מוסדות הלימוד, אבחנה בין תתי התחומים וההבדלים ביניהם (למשל: לבחור כלהל או ראית חשבון? הנהלת חשבונות? האם ללמוד הנדסת תוכנה?מדעי המחשב? הנדסת מחשבים? מתימטיקה ופיזיקה? – מה למעשה ההבדל ביניהם)
  • ניתן לרכוש שובר מתנה לפגישת יעוץ לרגל השחרור
"קונקט" הנו משרד הממוקד בתחום אבחון תעסוקתי והשמת עובדים בתחומים מגוונים תוך התמחות בחברות יצרניות טכנולוגיות. אנו מתמחים במגוון מקצועות סביב אזורים ג"ג נרחבים. מוזמן לפנות אלינו כל מי שהתחיל תהליך של חיפוש עבודה/קריירה בירושלים וסביבותיה, אזור המרכז והשרון, בין אם יש צורך בשירותי אבחון תעסוקתי, התייעצות לפני הראיון הראשון, עזרה עם קורות החיים או כל עזרה בחיפוש עבודה .

אנו מלווים כמעט עשור, אנשים רבים בכל שלבי בניית הקריירה שלהם: החל מבחירת תחום לימודים שיתאים לכישוריהם ובמקביל יתאם לצרכי השוק באמצעות אבחון תעסוקתי מעמיק, וכלה בליווי תהליך חיפוש עבודה עד למציאת התפקיד הנכון בארגון המתאים.

אבחון תעסוקתי - שלב א' בבניית קריירה:

בחירת לימודים אקדמיים כבסיס לקריירה מוצלחת – כיצד?
השתחררתם משירות לאומי/צבאי, חסכתם כסף, נסעתם לראות עולם לראשונה ועם החזרה פתאום הבנתם כי יש להחליט "מה אני עושה עם החיים שלי": אתם מלאי אנרגיה ואופטימיות בדרכם אל העולם הגדול שמחכה להם, חולמים על עבודה מהנה, בסביבה נעימה בתחום הקרוב לליבם. כנסו וקראו מה ללמוד לתואר ראשון

שלב המחשבות על מוסדות הלימוד

אתם מתחילים להסתובב בין מוסדות הלימוד ומצליחים בדרך כלל להתבלבל. מוסדות הלימוד הם גוף עסקי שרוצה את כספם של התלמידים. לגיטימי, השאלה למי? באופן טבעי,ילד פונה להוריו כדי לקבל עצה ו/או הכוונה אך על פי רוב אין להורים מידע עדכני ומהימן אשר יסייע לילדיהם בתהליך קבלת החלטה חשובה בדבר דרכם המקצועית לחיים. מה עושים עכשיו? למי פונים כדי לקבל מידע עדכני ומבוסס ככלי תומך בהחלטה כה חשובה בחייכם?

אבחון תעסוקתי - שלב ראיונות העבודה

למשרדינו מגיעים לראיונות עבודה, בוגרי תואר ראשון ממגוון הקשת המקצועית, מתוסכלים ואובדי עצות ובפי מרביתם חוזרת המנטרה לפיה: "למדתי תואר ראשון (3 או 4 שנים), השקעתי זמן וממון מתוך מחשבה שזה מעניין אותי, אבל עכשיו אני רואה שהעבודה בתחום בשוק התעסוקה לא מעניינת אותי כלל. אני לא מוצא את עצמי". אכן, יש פער בין מה שנדרש בשוק לבין הנלמד בספסל הלימודים. דבר זה גורר בעיה למעסיקים ומועסקים כאחד: יש תחומים בהם יש שפע בוגרים ויש תחומים עם מחסור גדול, והאדם הפרטי יכול לעשות את טעות חייו בבחירה לא מתאימה של תחום הלימודים. מחיר הטעות גבוה ומגיע לעיתים לחוסר סיפוק ואושר ביום יום בנוסף לאכזבה בתחום הפרנסה.

שלב הבחירה

בחירה נכונה של תחום לימודים כך שיהא מועיל לאינדבידואל ולמשק כאחד הנה פרי שילוב בין יכולות וכישורים של האינדבידואל ונטיית לבו, לבין צרכי השוק המשתנים ולא ניתן לקבל החלטה בלי לשקלל שני מרכיבים אלו טרם קבלת ההחלטה. לשם כך חשוב לבצע אבחון תעסוקתי מעמיק כדי לשקלל את כל הפרמטרים יחדיו ולהגיע להחלטה נכונה.

כאשר אדם מתכנן את עתידו המקצועי, הוא בדרך כלל יודע אם הוא מתאים ללמוד הנדסה או מדעי החברה, זה החלק הקל בשקלול. גם אם אדם מתקשה בזה מעט, אבחון תעסוקתי על ידי מאבחן תעסוקתי מקצועי יוכל לעזור במציאת הכיוון הנכון והמתאים עבור כל אחד ואחת, וזאת באמצעות מבחנים שונים.

תחום העיסוק

עניין האהבה והתשוקה לתחום העיסוק מאוד חשוב ובהחלט משפר ביצועים ומהווה מקור לאושר בעבודה. עם זאת, לא תמיד נטיית הלב הראשונית יכולה להוות בסיס טוב לתעסוקה בשל כוחות השוק, היצע וביקוש או השפעות אחרות היכולות להוות מכשול לעסוק בתחום האהוב עלינו ולהתפרנס ממנו בכבוד. חשוב וקריטי לקבל מידע על היצע וביקוש בשוק העבודה במקביל לאפשרויות תעסוקה מקצועיים קונקרטיים בכל תחום.

ידע מבוסס ומוצק של בדבר מגמות ביקוש והיצע לאורך שנים הנו מידע המצוי רק בידי מי שעוסק בגיוס במשך זמן רב. לאדם ו/או חברה המתמחה בתחום זה, יש פרספקטיבה רחבה על שוק התעסוקה בתקופות כלכליות מגוונות – ותשובות לשאלות כגון: מהם אותם המקצועות הנדרשים בהם קיים חוסר? לאן ניתן להתפתח עם השנים בכל תחום? מה השכר הממוצע בתחום בכל שלב? מי הן החברות בהן ניתן לעבוד בתחום זה? מידע זה אינו מצוי בשום מנוע חיפוש באינטרנט אלא אך ורק אצל בעלי מקצוע מעטים בתחום הגיוס העובדים עם מגוון חברות במשק.

אבחון תעסוקתי - השפעת מצב השוק בתקופות שונות

בכל תקופה בהתאם למצב השוק המקומי והעולמי, קיימת דרישה לבעלי מקצועות שונים בכפוף כמובן לקדמה והתפתחות טכנולוגית בעולם.

לאחר כ- 20 שנות ניסיון בתחום האבחון והגיוס, אני רואה כי יש מקצועות בהם תמיד יש מחסור בכוח אדם איכותי ומקצועי, גם בתקופות מיתון.

כאשר חייל משוחרר שוקל את דרכו קדימה, אין לו די מידע לשם קבלת החלטה מושכלת כאמור, גם באינטרנט אין מידע כזה ולא בשום מוסד להשכלה גבוהה או מכון אבחון תעסוקתי או כל מרכז מידע זה נצבר עם השנים, בד בבד עם קשר יומיומי עם חברות מגייסות במשק שהן למעשה מכתיבות את הדרישות.

אבחון תעסוקתי - לסיכום

אם כך חשוב להבין כי ההחלטה אודות בחירת תחום לימודים גבוהים הנה מכרעת ביותר הן לצרכי השוק (המעסיקים), והן לעתיד האישי של כל פרט (המועסקים). כחלק בלתי נפרד משלב של אבחון תעסוקתי, זה למעשה צומת ראשון וקריטי על מנת לעזור לצמיחה במשק תוך שמירה על יציבות, אושר ועושר אישי של המועסקים בבחירת מקצוע נכון ומתאים לאורך כל חיינו הבוגרים.

לסיכום ניתן לומר כי ישנם מספר כלים היכולים לעזור לכם בהתמודדות עם הדילמה – מה ללמוד? אבחון תעסוקתי לצד יעוץ מקצועי מאנשי מקצוע מנוסים בשוק התעסוקה בארץ, היכולים לכוון בעזרת מידע מבוסס מציאות ולעזור לכם במציאת התשובה המתאימה והנכונה עבורכם לשאלה. הכלל: "סוף מעשה במחשבה תחילה" – נכון גם כאן.
בהצלחה!
 

הכוונה

אבחון תעסוקתי

לאחרונה נתקלתי במאמרים לפיהם הכותב פוסק כי קורות חיים זה "פאסה". לטענת אותם כותבים, כרטיס באחת הרשתות החברתיות הנו תחליף הולם למסמך הותיק. האם זה כך? לדעתי התשובה ממש לא חד משמעית.

חיפוש עבודה ברשתות חברתיות
אדם מתחיל לחפש עבודה במטרה למקסם את החשיפה שלו למשרות רבות ככל הניתן התואמות את כישוריו וניסיונו. ערוצי החיפוש הנם רבים ומגוונים: חברים ומכרים, פניה יזומה לארגונים המעניינים אותך, אתרי חיפוש עבודה, חברות השמה וגם רשתות חברתיות.
הרי גם כיום, לא כולם נמצאים שם, וגם אם הם נמצאים באותן רשתות, זה לא אומר שזו המדיה היחידה. החיים בעולם חיפוש העבודה, ובכלל, אינם חד מימדים.

יתירה מכך, חשיבות כתיבת קורות חיים הנה קריטית גם אם אתה מחפש ברשתות החברתיות: אופן ההתנסחות, צורת הכתיבה, אורך המסמך, המבנה שלו – כל אלה מעידים ככרטיס ביקור ראשוני עליך.

כאחת שמגייסת לארגונים מגוונים בכל הקשת העסקית והחברתית בארץ מזה כעשרים שנה, אני רוצה לומר לכם: קורות חיים הם לא פאסה! להיפך, יש להם חשיבות מכרעת באופטימיזציה של כמות הפניות והתאמתן לדרישות שלך כמחפש עבודה.


" כתיבה נכונה של קורות חיים הנה המפתח הראשון לפרוזדור של חיפוש עבודה גם כיום בעידן הטכנולוגיה והרשתות החברתיות. "


התמצית של היתרונות
כתיבה נכונה של קורות חיים הנה המפתח הראשון לפרוזדור של חיפוש עבודה גם כיום בעידן הטכנולוגיה והרשתות החברתיות.
מסמך קורות חיים מהווה תמצית של נתוני מחפש העבודה ומהווה בסיס ראשוני להתרשמות של מעסיק מהפרופיל: האם ההשכלה רלוונטית? האם החברות בהן עבד קשורות לעולם התוכן של המעסיק? האם התפקידים אותם ביצע המועמד רלוונטיים למשרה הפנויה? ועוד ועוד.

החזיקו את המושכות בידיים
בניגוד לכרטיס מועמד, קורות החיים כתובים בצורה מובנית ומאידך עם תכנים פרי עטו של מחפש העבודה, עובדה המאפשרת לאמוד את סגנון הביטוי – פרמטר חשוב נוסף.
לאחר כ- 20 שנות ניסיון בתחום האבחון והגיוס, אני לא רואה כיצד ניתן לוותר על מסמך קורות החיים כמצגת של כרטיס ביקור ראשוני של מועמד. בחיפוש עבודה חשוב לפתוח דלתות, כמה שיותר מגוונות, על מנת למקסם את איכות התהליך. לא נכון ולא כדאי לפסול מדיה כזו או אחרת מתוך חשיבה כי בעידן החדש יש מקום רק למדיה אחת.

ענין הטכנולוגיה מול כלים מעשיים מסורתיים נכונה לעוד הרבה תחומים: מחשב למשל הוא כלי מאוד חשוב, אבל עדין הוא לא יכול להרגיש, או לקבל החלטה על סמך רבדים "רכים".

הטכנולוגיה כבודה במקומה מונח, אבל אל לנו לשים אותה בבלעדיות או חלילה לחסום ערוצים נוספים אחרים על מנת למקסם את הצלחת תהליך חיפוש העבודה שלכם.
לסיכום ניתן לומר כי ישנה חשיבות רבה בכתיבת מסמך קורות חיים גם בעידן של רשתות חברתיות ואוטומציה מתפתחת, וכי כמו לכל דבר בחיים יש יותר מרובד אחד בתהליך חיפוש העבודה. 

דוגמא לקורות חיים


בהצלחה!
דינה בר אושר מוסקו

כתיבת קורות חיים

ירושלים
02-6249394
כרכור
04-6466164
דואר אלקטרוני
info@connecth-r.com